З 23 вересня по 4 жовтня 2024 року успішно проведена програма Міжнародної академічної мобільності для студентів, аспірантів та викладачів ХНУМГ ім.О.М.Бекетова, організована Центром міжнародної діяльності та освіти у співпраці з Чеською Політехнікою (м. Прага, Чеська Республіка) в рамках проєкту «Передача досвіду щодо планування розвитку та відновлення міст України». Програма реалізована за підтримки Грантового проєкту №24-PKVV-UM-001 «Зміцнення спроможності та передача знань університетам для розвитку постраждалих територій України», фінансованого Міністерством закордонних справ Чеської Республіки.
Учасниками Міжнародної академічної мобільністі стали здобувачі вищої освіти всіх трьох рівнів підготовки за освітньою програмою 161 Хімічні технології та інженерія: Булавіна Д.А. – здобувачка першого (бакалаврського) рівня, Шаповал В.М. – здобувачка другого (магістерського) рівня, Фалько Т.В. – здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня, а також науково-педагогічний склад кафедри хімії та інтегрованих технологій: д-р техн. наук, проф. Саввова О.В., доц., канд. техн. наук Телюра Н.О., доц., канд. техн. наук Бабіч О.В., ст. викладач, канд. техн. наук Фесенко О.І., ст. викладач, канд. техн. наук Скрипинець А.В. та ст. викладач, канд. техн. наук Смирнова Ю.О.
Протягом 10 днів провідні фахівці Чеського технічного університету проводили лекційні та практичні заняття, присвячені плануванню розвитку та відновленню міст України. Програма курсу включала: взаємозв'язок територій та планувальних документів; основи планування й їхня відповідність вимогам Європейського Союзу; стратегічний план та сучасні концепції європейського міста; територіальний план як інструмент управління міським простором, формулювання та вибір стратегічних цілей розвитку. Окрему увагу було приділено досвіду післявоєнної реконструкції Косова, актуальним екологічним проблемам забруднення в Україні, екологічним аспектам сталого розвитку та принципам формування інвестиційних проектів. На завершення стажування, здобувачами вищої освіти та викладачами кафедри хімії та інтегрованих технологій був спільно підготовлений проєкт «Реінтеграція району «Старе Затишшя», м. Харків», який демонструє підходи до сталого розвитку міст. За результатами проходження Міжнародної академічної мобільності учасники отримають сертифікати із зазначенням годин та балів ЕКТС.
Ми висловлюємо глибоку вдячність модераторам та спікерам програми: Mgr. Міхалу Пондєлічеку, Ph.D., Mgr. Луції Добруцькій, Ph.D. et Ph.D., Ing. Мартіну Машталці, Ph.D., dr. Лулзіму Бекірі (Університет бізнесу та технологій, м. Приштина, Косово), та doc. Ing. arch. Владімірі Шілганковій, Ph.D. та ін. Їхній досвід і знання стануть безцінними для реалізації проєктів в Україні!
Анна СКРИПИНЕЦЬ