Сьогодні до класів та аудиторій повернуться, а хтось і зайде вперше, тисячі людей різного віку. Серед них й наші заводчани, які навчаються за магістерською програмою в Харківський національний університет міського господарства імені Бекетова . А поки вони збирають до купи свої зошити, ми поспілкувались з Ростиславом Голованем, який одним із перших на заводі отримав диплом магістра.
Ростислав працює на ПКЛ та й переконаний, що додаткове навчання ніколи не зайве у будь-якій справі. Пішов навчатися, аби глибше розуміти процес виробництва керамічної плитки, як працює обладнання. Отримані знання застосовує постійно, запевняє він. Вони дозволяють уникати критичних ситуацій, оскільки можна розібратися і зрозуміти в чому проблема на етапі, коли проблема тільки починає вимальовуватися.
«Навчання у магістратурі, крім того, дозволяє об’єднати теоретичні знання та практичні навички, - каже Ростислав. – За фахом я - інженер-будівельник, закінчив Луганський аграрний університет. Моя робота була пов’язана із плиткою й раніше, але стосувалась укладання - тротуарної та облицювальної. Тому, коли мені порадили піти вчитися, я погодився. І не шкодую».
Ростислав Головань й іншим радить йти вчитися. Це сприяє не тільки підвищенню кваліфікації спеціаліста, а й загально освітньому рівню. До речі, навчання, за його словами, зовсім не перешкоджає роботі й навпаки. Головне – навчитись ефективно розподіляти свій час. Викладачі в університеті з розумінням ставляться до необхідності вийти на роботу поза графіком, але з обов’язковим відпрацюванням заняття в інший час.
А найскладніше було зберігати зосередженість на лекціях після нічних змін. Та він впорався і з цим.
Матеріал з Facebook