Обговорення ОП
Зустрічі зі стейк-холдерами, провідними фахівцями галузі та студентами для обговорення ОПП 161– Хімічні технології та інженерія
Введення освітньо наукової програми «Хімічні технології та інженерія в міському господарстві та будівництві» за третім рівнем (10 червня 2021 року). Протокол.
Круглий стіл «Розвиток спеціальності 161 «Хімічні технології та інженерія» (19 вересня 2022 року). Протокол.
Круглий стіл «Шляхи розвитку освітньої програми 161 «Хімічні технології та інженерія» (23 червня 2023 року). Протокол.
- Презентація «Особливості ОП 161 «Хімічні технології та інженерія» ХНУМГ ім. О.М. Бекетова за першим другим та третім освітніми рівнями. Аналіз освітніх програм за спеціальністю Хімічні технології та інженерія»
- Презентація «Тенденції розвитку спеціальності161 хімічні технології та інженерія в рамках галузевого контексту»
- Презентація «Аналіз ринку праці хімічної галузі України»
Круглий стіл «Обговорення та удосконалення освітньої програми «Хімічні технології та інженерія» при залученні освітянської спільноти ХНУМГ ім. О.М. Бекетова» (30 червня 2023 року). Протокол.
- Презентація «Обговорення та удосконалення освітньої програми «Хімічні технології та інженерія».
- «Науково-прикладна діяльність регіонального центру «Технології та дизайну кераміки та скла»».
- З метою забезпечення прав та законних інтересів здобувачів як розробників до дисциплін вільного вибору було запропоновано додати дисципліну «Інноваційні засади реалізації прав інтелектуальної та творчої діяльності на національному та міжнародному рівнях»
Круглий стіл «Особливості освітньої та наукової діяльності за спеціальністю 161 в ХНУМГ ім О.М. Бекетова» за участю здобувачів першого, другого і третього рівнів вищої освіти. (3 липня 2023 року). Протокол.
Круглий стіл «Стан розвитку та шляхи удосконалення ОП «Хімічні технології та інженерія», яка запроваджена на кафедрі Хімії та інтегрованих технологій ХНУМГ ім. О.М. Бекетова» (12 липня 2023 року). Протокол.
Обговорення ОПП «Хімічні технології та інженерія» гаранта за першим бакалаврським рівнем вищої освіти Гуріної Галини Іванівни зі здобувачами вищої освіти, групи ХІіТк 2023-1, ХІіТк 2022-1, ХІіТк 2021-1, ХІіТк 2020-1. (25 вересня 2023 року). Протокол.
Нарада канд. техн наук, доц. кафедри хімії та інтегрованих технологій Нестеренка Сергія Вікторовича з ученим секрктарем ДП "УХІН, д-р техн. наук, с.н.с. Федором Федоровичем Чешко.
Запропоновано розширити вибірковий блок третього освітнього рівня у напрямку сучасних технологій електрохімії, додати дисципліни вільного вибору:
1. «Електрохімія та захист від корозії»
2. «Корозійно-стійкі матеріали»
3. «Моніторинг корозійних процесів».
4. «Теоретичні основи електрохімії»
Модуль 1.
ЗМ 1. Рівноважні явища у розчинах електролітів
ЗМ 2. Нерівноважні явища у розчинах електролітів
ЗМ 3. Електродна рівновага
Модуль 2.
ЗМ 1. Теорія подвійного електричного шару
ЗМ 2. Кінетика електродних процесів
ЗМ 3. Перенапруга електролітичного виділення водню та кисню
5. «Корозія металів та захист від корозії»
ЗМ 1. Хімічна корозія металів
ЗМ 2. Електрохімічна корозія металів
ЗМ 3. Методи захисту металів від корозії.
Опитування
У червні 2023 завершилось опитування провідних підприємств хімічної галузі та інших роботодавців-стейкголдерів із якими тісно співпрацює кафедра хімії та інтегрованих технологій ХНУМГ ім. О.М. Бекетова.
Результати опитування дозволили визначити напрямки подальшої співпраці із підприємствами та організаціями, врахувати їх пропозиції при підготовці здобувачів за спеціальністю 161 Хімічні технології та інженерія та дізнатись про їх досвід співпраці із випускниками кафедри.
На думку опитаних стейкголдерів, трьома найбільш важливими знаннями або навичками є:
- вміння використовувати Європейські методики дослідження матеріалів;
- глибоке знання теоретичного вузькоспеціалізованого матеріалу;
- навички до самонавчання та розвитку.
Педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники є невід’ємними учасниками освітнього процесу, що реалізується у закладах вищої освіти та відповідно до Законів України та трудових договорів мають відповідні права та обов’язки.
Одним із факторів забезпечення надання здобувачам якісної та сучасної освіти є створення комфортних умов роботи для навчально-педагогічних працівників. Одним із факторів забезпечення цього комфорту є дотримання закладом освіти принципів академічних прав і свобод своїх працівників.
Для аналізу стану реалізації цих принципів на кафедрі хімії та інтегрованих технологій ХНУМГ ім. О.М. Бекетова було проведено анонімне опитування НПП кафедри результати якого дозволили підтвердити високий загальний рівень реалізації прав НПП та визначити основні вектори їх покращення.
Зовнішня оцінка
Одним із факторів забезпечення тривалої, якісної та надійної роботи будь-якого підприємства чи організації є забезпечення ефективної підсистеми розвитку персоналу. Вона є обов’язковою складовою стратегії забезпечення сталості роботи та розвитку підприємства чи організації і в значні мірі саме від неї залежить стійкість до впливу зовнішніх незалежних факторів та можливість відповідності продукції підприємства змінним вимогам ринку.
Особливо гостро проблема своєчасної та якісної підготовки співробітників постає в умовах сучасного швидкого старіння теоретичних знань, умінь та практичних навичок, пов’язаних із розвитком науки та технологій. Саме спроможність організації підвищувати професійну кваліфікацію працівників є одним із визначних факторів забезпечення її конкурентоспроможності на ринку, розвитку, оновлення технології та зростання обсягів виробництва товарів.
У залежності від специфікації виробництва та особливостей ринку кожне підприємство розробляє власні основи та шляхи реалізації розвитку персоналу. Саме тому на кафедрі хімії та інтегрованих технологій за підтримки колег та провідних стейкхолдерів галузі розроблено алгоритм прийняття рішень щодо навчання співробітників підприємств, оцінки якості наданих освітніх послуг та суміжних питаннь.