1

Кафедра хімії Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова 2 травня 2019 року перейменована на кафедру хімії та інтегрованих технологій. Наразі кафедра є випусковою і забезпечує підготовку фахівців за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія» та проводить підготовку студентів за напрямками: 101 «Екологія», 183 «Технології захисту навколишнього середовища», 185 «Нафтогазова інженерія та технології», 192 «Будівництво та цивільна інженерія», 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології», 206 «Садово-паркове господарство», 241 «Готельно-ресторанна справа», 275 «Транспортні технології».

2

Колектив кафедри складають 1 докторка технічних наук, професорка; 12 кандидатів наук (3 кандидати хімічних наук, 9 кандидатів технічних наук; з них 7 доцентів, 3 старших викладача, 2 асистента). Освітня програма «Хімічні технології та інженерія» запроваджена на кафедрі завдяки багаторічній плідній співпраці університету з провідними будівельними компаніями та підприємствами хімічної галузі. З 01 вересня 2019 розпочата підготовка здобувачів за другим рівнем вищої освіти, з 01 вересня 2020 року – за першим і третім рівнями освіти.

За останні п’ять років на кафедрі відкриті «Лабораторно-освітній центр хімії та інтегрованих технологій» до якого входять лабораторія фізико-хімічних методів аналізу та аналітичної хімії, лабораторія органічної та неорганічної хімії, Лабораторія «PVC-Lab», Регіональний центр «Технології та дизайну кераміки та скла», до якого входять технологічна лабораторія керамічної плитки, освітня та науково-дослідна лабораторії.

За результатами рейтингування кафедр університету в 2023–2024 році кафедра займає 4 місце з 48 кафедр. Три викладачі кафедри входять у Топ-100 викладачів університету (Саввова О. В., Пилипенко О. І., Гуріна Г. І.).

У 2019–2024 роках кафедрою розроблено та видано 398 наукових та методичних робіт. З них: 90 методичних видань (методичних рекомендацій – 54; конспектів лекцій – 27; навчальних посібників – 8); 1 монографія; 202 тез доповідей (з них 159 зі студентами: 41 – з бакалаврами; 118 – з магістрами); 36 публікацій у Scopus/Web of Science; 64 фахові статті; 6 патентів.

За п’ять років кафедрою виконано 13 госпдоговірних робіт:

1. Договір № DS-C-009620-0/7-KfW «Лабораторні дослідження вмісту азбесту в будівельних матеріалах» з «Українським фондом соціальних інвестицій» (Частина 2);

2. Договір № DA-NC-0090019-4-EU «Лабораторні дослідження вмісту азбесту в будівельних матеріалах» з «Українським фондом соціальних інвестицій»;
3. Договір № 717 «Визначення можливості використання відходу механічної обробки керамічних плит при виготовленні композиційних матеріалів архітектурно-будівельного та спеціального призначення» з ПАТ «Харківський плитковий завод»;
4. Договір № 3314/21 «Розробка складу та дослідження властивостей емалі з заданими оптичними параметрами», ТОВ «Інма Україна»;
5. Договір № 3398/21  «Дослідження властивостей грунт-емалі УРФ-1101 та покриттів на її основі», ТОВ «Альт-С»;
6. Договір № 3092/19 «Лабораторні дослідження фізико-механічних властивостей покриттів на основі модифікованих композицій лаку ЕП-547» з ТОВ "Конкорд Індастріал Кемікалс";
7. Договір №3099/19 «Визначення показників якості фасадної фарби ПАТ "Трест Житлобуд-1"»;
8. Договір № 3209/20 «Визначення показників якості органорозчинних лакофарбових матеріалів» з ТОВ "Альт-С";
9. Договір «Виконання оцінювання стану поверхні залізобетонних складок трибун, сходів та пандусів, лабораторні дослідження та розробка рекомендацій щодо об’ємів технології і матеріалів для ремонту покриттів»                             з ОСК «Металіст»;
10. Договір «Проведення моніторингу та вибір методів захисту від корозії кожуху насосних агрегатів 156 Cippars 96 виробництва «TM.P.S.p.A.-Termomeccanica Pompe», що встановлені на ВП «Південноукраїнська АЕС»».
У 2024 році одержано фінансування за темою «Розробка високоміцних поліфункціональних склокомпозитів для відновлення та бронезахисту авіаційної та наземної спеціальної техніки».

Стратегія розвитку кафедри на 2024–2029 роки передбачає діяльність у напрямку реалізації основної місії кафедри – підготовки професійно-орієнтованих кадрів високої кваліфікації з усталеними патріотичними переконаннями для подальшої розбудови майбутнього нашої держави.

Embl

2sm

Саме хіміки дійсно розуміють світ

Лайнус Полінг,