15

18 лютого у підземному переході зі станції метро «Майдан Конституції» у ТЦ «Нікольський» відбувся захід, присвячений українським жінкам-науковицям. Одним з представників нашого вузу на цьому заході стала наша кафедра, пов’язана з таємничою хімічною наукою. Досліди, підготовані співробітниками кафедри, були направлені на демонстрацію дивовижних властивостей розчинів, які треба зуміти «проявити».

Зокрема, зацікавленість присутньої молоді викликала демонстрація властивості певних розчинів, які називаються електролітами, та які можуть проводити електричний струм. І хоча показаний дослід з отримання електрики з лимону або навіть мультивітамінного соку з її наступним перетворенням на роботу годинника або випромінювання лампочки і не можна використати у промисловості, дослід показав фундаментальний принцип роботи джерела живлення, яке забезпечує працездатність будь-якого гаджетів, без яких зараз ми не можемо уявити свого життя. Захоплення присутніх викликав розчин-перевертень, здатний змінювати своє забарвлення в результаті струшування, і який є прекрасним прикладом автоколивальних процесів, які відбуваються в живих організмах. Був продемонстрований і розчин люмінофору – важливого класу речовин, здатних світитися після опромінення у тому числі і денним світлом. Такі речовини знайшли широке використання в електроніці та сигналізації. Але найбільшу увагу школярів безсумнівно привернули секретні розчини, простим змішуванням яких можна отримувати те, що ви забажаєте – макарони, спагеті, плівки і навіть штучну ікру, яку неможливо відрізнити від справжньої. Це були саме ті розчини, які використовуються для приготування страв так званої «молекулярної кухні». Не буду відкривати всіх таємниць, але відмічу, що за допомогою молекулярної кухні створюють найрізноманітніші страви на будь-який смак. Можна навіть сказати, що її основна мета – одержати таку страву, скуштувавши яку, ви не повинні здогадатися з чого вона виготовлена. Ось так! 

Проведений захід вкотре показав, що хімія є всюдисущою – вона є однією з основ техніки, допомагає отримувати матеріали, забезпечує наше життя та втамовує наш голод і спрагу. Звичайно виїзний формат зустрічі не дозволив показати і сотої частини можливих експериментів. Тому з нетерпінням чекаємо на відвідувачів у себе на кафедрі хімії та інтегрованих технологій.

 

 Олексій ПИЛИПЕНКО

 

7sm 8sm 9sm

 

 

7sm 8sm 9sm

 

7sm 8sm 9sm

 

7sm 8sm 9sm

 

7sm 8sm 9sm

 

7sm 8sm 9sm

 


1sm  

 

2sm

 

Саме хіміки дійсно розуміють світ

Лайнус Полінг,

дворазовий лауреат Нобелівської премії

Embl

Сертифікат про акредитацію ОП бакалаври

Сертифікат про акредитацію ОП PhD

Сертифікат про акредитацію ОП магістри

На сайті 193 гостя та 0 користувачів