Хімічні виробництва працюють!
На кафедрі хімії та інтегрованих технологій з 05.09.2022р. проходить переддипломна практика студентів, що навчаються за другим магістерським рівнем вищої освіти.
Студенти групи МХІіТл 2021-1 у важкий для нашої країни час проходять підготовку за дуальною формою навчання, працюють на робочих місцях та виконують індивідуальні завдання з переддипломної практики, збирають матеріал для науково-дослідної частини кваліфікаційних робіт. Головна вимога до матеріалів, які є предметом дипломних робіт студентів, – це відповідність європейським стандартам за екологічними показниками, які для лакофарбових матеріалів визначаються низьким вмістом легколетких органічних сполук. Богдан Олександрович Богомол, технолог ТОВ «Альт-С», розробляє підходи до створення екологічно чистого уралкідного лаку.
Важлива мить – відбувається запуск процесу одержання нового лакофарбового матеріалу.
Після одержання у цій же лабораторії проведуть дослідження його властивостей
Наталія Валеріївна Симченко, старший лаборант з контролю за якістю нафтопродуктів ШВПГКН АТ"УКРГАЗВИДОБУВАННЯ", опрацьовує методи розрахунку кислотного числа при гелеутворенні на стадії поліконденсації при синтезі алкідного лаку.
Робота лабораторій лакофарбових виробництв – запорука
випуску якісної продукції та розробки нових матеріалів
Анастасія Андріївна Мартинова, лаборант третього розряду Юліївської хіміко-аналітичної лабораторії метрології контрольно-вимірювальних приладів та автоматики Юліївського цеху з видобутку нафти і газоконденсату Шебелинкагазвидобування, веде пошук такої технології виробництва напівфабрикатних лаків, яка дозволить суттєво знизити енергетичні витрати технологічного процесу його одержання.
Незважаючи на особливості життя нашої країни сьогодні, сучасне керамічне та скляне виробництво є потужною підтримкою України у період військового стану. Воно є однією з тих галузей виробництва, яка стабільно працює, забезпечує робочі місця та сплачує податки до бюджету. Окрім виробництва, промислові підприємства не забувають про підвищення кваліфікації своїх робітників та дбайливо готують нові інженерно-технічні кадри. Зокрема, на Малинівському скляному заводі під керівництвом заступника головного технолога Гожі Максима Миколайовича та начальника лабораторії Фалько Тетяни Олексівни у рамках переддипломної практики проводяться пошукові науково-практичні роботи, направлені на вдосконалення технологій виробництва скляної тари, розробку нових рецептур скла, вдосконалення режимів модифікації скляної продукції. Завдяки безперервному пошуку нових рішень у виробництві, скляна продукція МКС є гідним конкурентом на світовому ринку склотари.
Знайомтесь – Гожа Максим Миколайович!
Виробництво скла починається ось з такої купи шихти |
Робочий момент. Іноді і головному технологу доводиться попрацювати лопатою для створення бажаної рецептури скла |
Беззаперечним прикладом оптимальної організації промислового виробництва є Харківський плитковий завод. Завдяки вдалому поєднанню виробничих потужностей і злагодженої роботи висококваліфікованого колективу, озброєнному сучасним технологічним обладнанням та лабораторним устаткуванням, ХПЗ з заводу перетворився на науково-технологічне об’єднання, здатне самостійно проводити весь цикл розробки від задуму до промислового випуску. ХПЗ є лідером з виробництва керамічної плитки у нашій країні, продукція якого входить до переліку найкращих європейських брендів. Хоча війна негативно вплинула на промисловий потенціал Харківщини, підприємство стабільно працює, випускаючи сучасну керамічну продукцію. Сьогодні в лабраторії контроля та якості продукції під керівництвом аспіранта кафедри хімії та інтегрованих технологій Покроєвої Яни Олександрівни за участю магістрантів кафедри Коваленка Сергія Сергійовича і Стороженка Вячеслава впроваджуються у виробництво нові керамічні маси та глазурі спеціального призначення.
|
Магістранти кафедри ХІіТ за роботою у лабораторії ХПЗ.
Наукові розробки вимагають нового обладнання, уваги та терплячості
Наші аспіранти та магістри є гордістю спеціальності Хімічна технологія та інженерія та нашої кафедри. Вони невпинно примножують найкращі практичні здобутки силікатного виробництва та впроваджують нові сучасні технології.
Наші фахівці є взірцем навчання та виробництва!