1

Застосування стовбурових клітин у медицині розкриває широкі перспективи розробки нових методів реабілітації та відновлення тканин та органів. Особливе значення сьогодні мають біоміметричні (природньоподібні) відновники кісткової тканини. Їх створюють на основі неорганічних сполук та біологічних факторів – стовбурових клітин. Колективом однодумців-професіоналів (а це представники ХНУМГ імені О. М. Бекетова, ДУ ІПХС імені проф. М. І. Ситенка НАМН України, Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, ННЦ ХФТІ НАН України) тривалий час проводяться дослідження щодо розробки та впровадження цих матеріалів. Також до роботи залучені виробничники-практики та здобувачі освіти зі спеціальності G1 «Хімічні технології та інженерія».

Саме цьому 5 квітня відбулося відкрите засідання круглого столу «Перспективи застосування стовбурових клітин в біоінженерії». Воно було проведене на базі Інституту проблем кріобіології і кріомедицини під головуванням директора інститут, доктора біологічних наук, професора Олександра Петренка та вченого секретаря, кандидата медичних наук Геннадія Ковальова. Також у заході взяли участь завідувачка кафедри хімії та інтегрованих технологій ХНУМГ імені О. М. Бекетова, доктор технічних наук, професор Оксана Саввова, завідувач лабораторії ортезування та біоматеріалів ДУ ІПХС імені проф. М. І. Ситенка, кандидат медичних наук, доцент Олексій Диннік, завідувач відділу вуглець-графітових матеріалів ННЦ ХФТІ НАНУ, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Ігор Гурін.

2

У рамках засідання були розглянуті питання зі співпраці та подальшого впровадження наукових результатів у освітній процес, обговорення освітніх програм та програмованих результатів навчання з метою їх пристосування до сучасних напрямків розвитку України. Були представлені такі доповіді:

1. «Розвиток інноваційних технологій отримання композиційних вуглець-вуглецевих матеріалів та виробів. Стан, розвиток та перспективи» (канд. техн. наук Гуріна І. В.);

2. «Розвиток напрямку біоінженерії в ХНУМГ імені О. М. Бекетова за спеціальністю G1 «Хімічні технології та інженерія»» (д-р техн наук Саввова О. В.).

За результатами зустрічі був складений план подальшої співпраці та підписані договори про співробітництво.

 

Оксана САВВОВА

 

 


1sm  

 

2sm

 

Саме хіміки дійсно розуміють світ

Лайнус Полінг,

дворазовий лауреат Нобелівської премії

Embl

Сертифікат про акредитацію ОП бакалаври

Сертифікат про акредитацію ОП PhD

Сертифікат про акредитацію ОП магістри

На сайті 241 гість та 0 користувачів