Сьогодні о 10-00 відбулася зустріч школярів 10 та 11 класів КЗ «Біляївський ліцей» Біляївської Сільської Ради Лозівського району Харківської області з керівництвом та студентами кафедри хімії та інтегрованих технологій Харківського національного університету імені Олексія Миколайовича Бекетова. Метою зустрічі стало ознайомлення з розвитком освітньої програми 161 «Хімічні технології та інженерія». Зустріч провела завідувачка кафедри, доцент Гуріна Галина Іванівна та магістрант кафедри Маркуш Наталія, яка є випускницею Ліцею.

2022 11 09 licey

Гуріна Г. І. розповіла про унікальність освітньої програми як за ідеєю створення є синтезом освітньої компоненти з технічною складовою промисловості.

Завдяки багаторічній плідній співпраці ХНУМГ імені О.М. Бекетова з такими партнерами як ПрАТ «Харківський плитковий завод» в особі голови Наглядової ради Валентина Шеветовського і ПАТ «Трест Житлобуд-1» в особі голови Наглядової ради Олександра Харченко та за їх підтримки у 2019 році були створені Centre Ceramic Laboratory і PVCLab – лабораторія лакофарбових композиційних матеріалів. Розвиток освітньої програми «Хімічні технології та інженерія» відбувався шляхом відкриття лабораторних центрів «Регіональний центр дизайну кераміки та скла», «Композиційні лакофарбові матеріали для промисловості та дизайну» та Науково- освітного центру «Хімія та інтегровані технології» на базі перлини кафедри - лабораторії «Фізико-хімічних методів аналізу та аналітичної хімії» у 2020 році. Г.І. Гуріна підкреслила, що на кафедрі з вересня 2019 року розпочався спільний проєкт з реалізації дуальної освіти, яка поєднує класичні освітянські підходи з практичною роботою здобувачів на підприємствах галузі - ПрАТ «ХПЗ» та ПАТ «Трест Житлобуд-1». Це дало змогу сформувати специфічний пул компетентностей, які відповідають освітнім програмам підготовки фахівців хімічного спрямування та дозволяють молодим спеціалістам більш швидко інтегруватися до реальних промислових процесів. Г.І.Гуріна у своїй доповіді ознайомила учнів з основними науковими напрямками діяльності та здобутками викладачів кафедри та запропонувала заповнити гугл-форму, розроблену кафедрою, для організації цікавих та актуальних заходів співпраці учнів та педагогічних працівників Біляївського ліцею та професорсько-викладацьким складом кафедри хімії.

instagram 1 large

Саме хіміки дійсно розуміють світ

Лайнус Полінг,

дворазовий лауреат Нобелівської премії